Zgodnie z przeciekami od Chralesa, znanego dataminera, do Pokémon GO została dodana nowa mechanika ułatwiająca zdobywanie Lucky Pokémonów.

Status przyjaźni Lucky Friends, bo tak się wspomniana nowość nazywa, powoduje, że stworek wymieniony ze “szczęśliwym” znajomym będzie gwarantowanym Lucky Pokémonem (taki stworek ma gwarantowane co najmniej 12 / 12 / 12 IV, a jego power-up kosztuję połowę Stardustu niż standardowo).

Warto dodać, że aby osiągnąć nowy status przyjaźni należy uprzednio wbić status “Best Friend”, który, gwoli przypomnienia, otrzymuje się po 90 dniach aktywności (np. wysłanie Gifta, walka, wspólny rajd). Wówczas istnieje szansa, że podczas kolejnej aktywności ze znajomym zyskacie wzajemnie status Lucky Frienda. Status ten utrzymuje się do momentu wymiany z takim znajomym, natomiast po wymianie wraca się do poprzedniego statusu.

Aby ponownie wbić Lucky Frienda z tym samym znajomym, trzeba po prostu kontynuować utrzymywanie aktywności, ponieważ szansa losuje się raz dziennie. Po wbiciu ze znajomym Lucky Frienda otrzymuje się stosowne powiadomienie, jak również wyświetlane jest to w karcie profilu. Nie ma również ograniczeń, jak wiele Lucky Friendów można mieć w tym samym czasie.

Dodatkowo w sklepie zakupić można pozy bojowe, które wyświetlane są na karcie profilu oraz podczas walki z innym trenerem, w Gymie czy podczas rajdu. Taka przyjemność kosztuje 500 PokeCoinów od pozy.

Dostępne pozy bojowe dla męskiej postaci, źródło: Chrales

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here