W kodzie gry Pokémon GO znajdują się informacje o specjalnych, legendarnych raidach, dzięki którym wkrótce będziemy mieli okazję złapać legendarne Pokémony.

Aby wziąć udział w takim wydarzeniu, będziemy musieli posiadać legendarną przepustkę (na wzór innych). Zdobycie ich jak na razie nie jest określone.

Walki będą odbywały się na takiej samej zasadzie pozostałe raidy, jednak ich poziom trudności będzie znacznie wyższy.

Legendarne jajko

Tak jak w przypadku normalnych raidów i w tym przypadku też pojawi się jajko nad określoną lokacją – jednak w zupełnie innym, niespotykanym kolorze.

Obrazek Ikona Tekstura
ic_raid_egg_legendary ic_raid_egg_legendary_notification raid_egg_legendary

 

Legendarna przepustka

normal-raid-pass-150x150W celu uczestniczenia w takiej walce potrzebna będzie Legendarna przepustka – będzie ona prawdopodobnie przyznawana dla graczy, którzy uczestniczyli w dużej ilości raidów.

Twórcy gry, firma Niantic potwierdziła, że będzie ona dostępna dla tych, którzy byli bardzo aktywni w mechanice sal w ramach wynagrodzenia im tego.

Legendarne odznaki

Trenerzy, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w legendarnych raidach, będą mogli zdobyć specjalną odznakę na trzech poziomach – brązowym, srebrnnm i złotym.
legendary-lugia-badge

Należy pamiętać, że odznaka przyznawana będzie za zwycięstwa, a nie za złapaną ilość legendarnych Pokémonów.

Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Student informatyki. Fan muzyki post-hardcorowej.