Jajko pojawia się przed rozpoczęciem Raidu i pokazuje, jaki typ Bossa będzie możliwy do pokonania. Są ich trzy rodzaje – normalne, rzadkie i legendarne. To, z jakim Pokémonem stoczymy bitwę jest w pełni losowe i nie możemy się dowiedzieć przez wykluciem z kim będzie opcja walczyć.

Zwykłe i rzadko spotykany rodzaj jajek został pokazany na targach E3 w 2017 roku, a legendarne zostało dodane do aplikacji w wersji 0.67.1.

Niestety, w chwili obecnej nie ma żadnego spisu, jakie gatunki mogą wykkuować się z tego rodzaju jajek. Możliwe jest tylko uzyskanie informacji, jaki poziom trudności będzie miał boss.

  • Normalne jajko: poziom 1 i poziom 2
  • Rzadkie jajko: poziom 3 i poziom 4
  • Legendarne jajko: poziom 5
Rodzaje Raid Jajek
Normalne Rzadkie Legendarne
ic_raid_egg_normal_notification ic_raid_egg_rare_notification ic_raid_egg_legendary_notification
Wideo wykluwania jajka

Jajka Raid – FAQ

Skąd wiemy, że jajko pojawiło się w pobliżu?

W grze możemy zobaczyć to gdy klikniemy w prawym rogu na radar Pokémonów, a następnie zakładkę Raids. Możliwe jest także otrzymywanie powiadomienie tzw. “push” na telefonie.

fullsizeoutput_4fc

Jak długo jajko się wykluwa?

Zegar nad jajkiem może odliczać nawet i 90 minut – taki mamy czas, aby dotrzeć do gymu, aby wziąć udział w raidzie. Po wykluciu mamy jedną godzin na pokonanie Bossa. Można próbować kilka razy (jeśli mamy Raid Pass użyty w tym raidzie) – byleby pokonać go w trakcie 5 minut.

fullsizeoutput_502

 

Jakie Pokémony wykluwają się z legendarnych jajek?

W chwili obecnej nie mamy jeszcze potwierdzenia – jak można się domyślać będą to na pewno legendarne Pokémony takie jak Mewtwo, Mew, trójka legendarnych ptaków i psów (Moltres, Zapdos, Articuno i Entei, Raikou, Suicune), Lugia, Ho-Oh, Celebi.

Czy jajko ma jakąś specjalną mechanikę?

Nie – jedynie może ono się wykluwać – po tym, będzie można walczyć już z bossem. Pamiętać trzeba, że przystąpienie do Raidu zużywa Raid Pass (darmowy lub premium).

Czy jaja znikają, jeśli nie ma nikogo w okolicach?

Nie – niezależnie od lokacji i liczby osób – jajko może się wykluć i rozpocząć raid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here