Game Boy Color

Game_Boy_Color_LogoGame Boy (później Game Boy Pocket, Light, Color) to niegdyś flagowa przenośna konsola firmy Nintendo, która została wydana po raz pierwszy w 1989.

Pokémon_Yellow_Game_Boy_ColorJednak to wersja Game Boy Color odniosła największy sukces – przyczyniła się to na pewno najpopularniejsza gra na tę konsolę – Pokémon Gold/Silver, której sprzedano ponad 14.51 milionów kopii w Japonii i Ameryce.

Game Boy Color ma następujące dane techniczne: procesor 8-bitowy Z80, działający w trybie prędkości pojedynczej (4 MHz) i podwójnej (8 MHz), RAM 32 KB + 96 KB VRAM + 256 KB WRAM, dźwięk 4 kanałowy FM stereo, wyświetlacz ciekłokrystaliczny, 160 × 144 pikseli, produkowany przez Sharp Corporation, paletę 32768 kolorów (w tym do 56 kolorów jednocześnie na ekranie). Waży 138 gramów i jest zasilany przez 2 baterie AA o żywotności do 10 godzin.

Game Boy Color był odpowiedzią na naciski twórców gier, którzy uważali, że Game Boy nie spełniał ich oczekiwań pod względem możliwości technologicznych. Gracze domagali się też kolorowego wyświetlacza.

Powstały produkt, wydany w 1998 roku, wprowadził niewielkie zmiany w stosunku do Game Boya. Prędkość procesora zwiększono dwukrotnie, natomiast pojemność kartridży – czterokrotnie. Konsola oferowała kompatybilność wsteczną względem kartridżów z Game Boya, przy czym gry na tamtą platformę zostały dostosowane do Game Boya Color poprzez zastąpienie odcieni szarości kolorami. Mimo kompromisowych rozwiązań konsola uzyskała znaczącą popularność wśród graczy. Jej sprzedaż włącznie z oryginalnym Game Boyem wyniosła 118 milionów egzemplarzy.

za pośrednictwem Wikipedii

Gry Pokémon wydane na tę konsolę

Gry uporządkowane od najnowszej do najstarszej.

tcggb2 crystal puzzle
golsilver pinball yellow
tcg redblue