Strona głównaANIMECzy Ash zostanie Mistrzem Ligi Aloli?

Czy Ash zostanie Mistrzem Ligi Aloli?

-

Wraz z zbliżającą się kolejną generacją gier w anime Pokémon wkrótce zakończy się seria Pokémon Sun & Moon. W kolejnym odcinku, który zostanie wyemitowany już jutro w Japonii Ash Ketchum zmierzy się z Gladionem w finałowym meczu, aby zdecydować o zwycięstwie w lidze regionu Alola. Do tej pory Ash stał się niesławny ze względu na przegraną we wszystkich rozgrywkach finałowych o mistrzostwo ligi w każdym większym regionie, w którym był. Szczególnie jego porażka z Alainem podczas serii Pokémon XY nadal pozostaje dużym bólem dla fanów serialu.

Tym, co wyróżnia tę serię, jest to, że jest ostatnia przed, być może „rebootem/remakem anime Pokémon”, który „odbędzie się we wszystkich regionach”. Niektórzy spekulują, że może to oznaczać, że Ash tym razem wygra ligę, i będzie to idealne jego odejście zanim nowy główny bohater wejdzie na scenę.

Tymczasem podczas ostatniego odcinka japońskiego programu Oha Suta pokazano kilka krótkich klipów z nadchodzących odcinków anime. W jednym z tych klipów pokazany jest Ash z trofeum Mistrza Ligi Aloli:
Czy Ash zostanie Mistrzem Ligi Aloli

Oczywiście najbardziej oczywistą, nieco pochopną, interpretacją tego momentu jest to, że Ash w końcu, po wielu latach porażek w kolejnych regionach, wygrał w końcu oficjalną Ligę Pokémon. Wielu fanów jest zachwyconych ta perspektywą!

Inni jednak nie są tacy podekscytowani. Niektórzy są zaniepokojeni faktem, że Oha Suta zepsuła coś, co powinno być wielką niespodzianką dla fanów. Kilku jest nawet przekonanych, że rzeczy nie wyglądają tak, jak się wydaje, i że Ash może trzymać trofeum z innego powodu niezwiązanego z byciem Mistrzem. Moim zdaniem akurat ten obrazek nic nie mówi o tytule mistrzowskim – Ash wygląda na nim wręcz jakby chronił przed czymś puchar – jaka jest prawda? Jutro się okaże! Fragment programu zamieszczamy tutaj:

Mając na uwadze, że nic nie jest pewne, fani Pokémonów mogą chcieć nieco zmniejszyć swój entuzjazm, dopóki odcinek nie zostanie wyemitowany i oficjalnie potwierdzi czy Ash jest Mistrzem Ligi Aloli czy nie! W każdym razie mecz finałowy pomiędzy Ashem i Gladionem z pewnością będzie ekscytujący.

Jak myślicie? Czy Ash naprawdę w końcu wygra ligę?! A jeśli tak, to co będzie z nim dalej?

źródłoNintendoSoup

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

━ Pokedex

━ Głosujemy!

Pokémon w Polsce #4 – Monopoly Pokemon

Święta Bożego Narodzenia 2001. Największa PokeMania w Polsce przeżywała swój szczyt. Zbliżające się święta są wyśmienitą okazją, aby producenci zabawek mogli się wzbogacić. W...

Pokémon w Polsce #11: Wielka Księga Pokémon

Wielka Księga Pokémon to jeden z najbardziej rozchwytywanych w okresie Pokemanii w Polsce przedmiotów...

Pokémon w Polsce #6: Rogaliki Pokémon

W 2001 roku na polskim rynku (i nie tylko) do sprzedaży trafiły popularne rogaliki...