Wymiar Walki

Pokémon_Battle_Dimension_logo
Liczba odcinków: 52

Jedenasty sezon obejmuje podróż Asha, Brocka i Dawn z miasta Hearthome do Canalave. Ash kontynuuje zbieranie odznak potrzebnych do Ligi Sinnoh, a Dawn bierze udział w Pokazach Pokémon. W trakcie podróży, na kilka odcinków, powróci May, która razem z Ashem, Dawn, Jessie i Zoey bierze udział w Pucharze Wallace’a.

Wciąż knuć swoje plany będzie Zespół R, a także działający na terenie Sinnoh Team Galactic. Będzie okazja do zobaczenia starych znajomych – czarne charaktery, należące do Zespołu R tak jak Jessie i James, Cassidy i Butcha. Dawn zobaczy spotka swoją koleżankę z dzieciństwa – Leonę.

Będziemy mogli zobaczyć między innymi, zaproponowaną przez Zoey, wymianę Pokémonów pomiędzy Ashem, a Dawn, dzięki czemu chłopak zyska Buizela, a dziewczyna Aipoma. Bohaterowie złapią w tym sezonie mało nowych stworków. Są to Gligar Asha, Swinub Dawn, a także Yanma Jessie. Ewolucje jakie będzie można spostrzec to zmiana Aipom i Swinuba Dawn w Ambipom i Piloswine, Gligara i Turtwiga Asha kolejno w Gliscora i Grotle’a, Eevee i Squirtle’a May w Glaceona i Wartortle’a. Ewoluuje także Yanma Jessie w Yanmegę. Liczba członków Zespołu R zmniejszy się jednak o dwóch starych znajomych, gdyż odejdą z niego Cacnea i Dustox.

Ash zdobędzie 3 odznaki, pokonując Maylene, Wake’a i Fantinę. Dawn wygra Puchar Wallace’a nad Jeziorem Waleczności oraz w Celestic. Jessie także wygra w kilku pokazach: w miastach Solaceon i Majolica.

Czołówka