Ścieżki Przeznaczenia

800px-Season_15_logoLiczba odcinków: 49

Dalsza podróż Asha, Iris i Cilana przez Unovę rozpoczyna się w Nimbasie, a kończy w okolicach miasta Humilau. W trakcie swojej podróży przyjaciele spotykają ponownie starych znajomych, czyli nieco roztrzepaną Biancę, największego rywala Asha – fotografa Tripa i profesor Juniper, a także mistrzynię Ligi Sinnoh – Cynthię i towarzyszkę Asha z Sinnoh – Dawn, które nowi towarzysze Asha, z którymi podróżuje po Unovie, spotykają po raz pierwszy. Ash spotka też szefa Zespołu R – Giovanniego, pierwszy raz od bardzo dawna.

Nasi bohaterowie biorą też udział w turnieju Kluboeksplozji, w którym Iris i Cilan znaleźli się w pierwszej ósemce, Ash natomiast w pierwszej czwórce. Kolejnym wydarzeniem, w którym nasi bohaterowie wezmą udział, jest Pokémonowy Puchar Świata Juniorów. Pierwsze miejsce w turnieju zajmuje Trip, drugie Ash, a dalsze Iris, Cilan i Dawn.

W tym sezonie będziemy mieli okazję ujrzeć trzy legendarne Pokémony: Landorusa, Thundurusa i Tornadusa. Bohaterowie nie łapią wielu nowych stworków. Będą to tylko Dragonite Iris oraz Krokorok Asha, który następnie ewoluuje w Krookodile’a. Poza tym zobaczymy jeszcze kilka innych ewolucji tj. Dwebble Cilana w Crustle’a, a także wielu Kieszonkowych Stworków Asha: Roggenrola zmieni się w Boldore’a, Tranquill w Unfezant, Swadloon w Leavanny’iego, a także Tepiga w Pignite’a.

Ash wciąż zmaga się z Liderami Sal, dzięki temu udaje mu się zdobyć ostatnie pięć odznak. Liderzy jakich pokonał to Elesa, Clay, Skyla, Brycen i Roxie.

Czołówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here