Indigo League

Season1_logoLiczba odcinków 83/81

Po raz pierwszy spotykamy się z głównym bohaterem serii – dziesięcioletnim chłopakiem pochodzącym z Alabastii, Ashem. Na samym początku dowiadujemy się, że zaspał i spóźnił się na spotkanie z profesorem Oakiem, od którego ma rozpocząć się jego pierwsza, prawdziwa przygoda. W końcu jednak dostaje swojego pierwszego Pokémona, który jako jedyny pozostał bez trenera – Pikachu. Pomimo początkowej niechęci potworka do swojego nowego trenera, w końcu, dzięki odwadze, trosce i poświęceniu Asha, zostają oni najlepszymi przyjaciółmi.

Wkrótce poznajemy także Misty – rudowłosą dziewczynę specjalizującą się w trenowaniu stworków typu wodnego, której Ash, w celu ratowania swojego Pikachu, zabrał rower.
Niedługo potem poznajemy także członków grupy przestępczej – Zespół R, w którego skład wchodzą Jessie, James oraz gadający Pokémon – Meowth, i którzy za wszelką cenę, przez cały sezon, pragną ukraść dla swojego szefa – Giovanniego, Pikachu, a także inne Kieszonkowe Stworki. Mimo wszelkich trudności i przeszkód, jakie przygotowuje Zespół R dla osiągnięcia dla siebie korzyści i pochwały szefa, Ash z pomocą swoich przyjaciół zawsze będzie się starał ich pokonać i walczyć o dobro.

Pierwsze spotkanie Asha i Pikachu

Podczas podróży do Asha, Pikachu i Misty dołącza Brock, który pragnie zostać najlepszym hodowcą i zawsze wspomaga przyjaciół oraz Pokémony pysznym jedzeniem, a także mądrością i doświadczeniem jakie zdobył podczas opieki nad swoim młodszym rodzeństwem oraz w trakcie walk, jako jeden z Liderów Sal.

Bohaterowie wspólnie przemierzają region Kanto w poszukiwaniu przygód, poznając nowych przyjaciół i zdobywając nowe stworki. W trakcie podróży Ash bardzo ochoczo trenuje oraz walczy o zdobycie wszystkich 8 odznak, dzięki którym otrzyma możliwość wzięcia udziału w Lidze Pokémon i spełnienia swojego marzenia o zostaniu mistrzem.

Po zakończeniu zawodów Ligi Pokémon, w której główny bohater zajął miejsce w pierwszej szesnastce, paczka (włącznie z Zespołem R) wyrusza na Wyspy Pomarańczowe. Nowe przygody rozpoczynają jednak bez Brocka, który pozostał u Profesor Ivy, aby jej pomagać.

Czołówka