Galaktyczne Bitwy

Galactic_Battles_LogoLiczba odcinków: 52

W Galaktycznych Bitwach przygoda ciągle ma miejsce w Sinnoh. Ash kontynuuje walkę o zdobycie wszystkich ośmiu odznak, a Dawn nadal bierze udział w Pokazach Pokémon. Ash, Brock i Dawn podróżują od Canalave. Ash wygrał w bitwie z Królem Piramidy Brandonem. Gdy Paul się o tym dowiedział, postanowił również stoczyć z Brandonem bitwę. Brandon pokonał Paula bez utraty nawet jednego ze swoich stworków. Ash bierze udział w turnieju PokéRinger, gdzie mierzy się w finale ze swoim rywalem, Paulem.

Dobrze nam znany Zespół R, czyli Jessie, James i Meowth będą nadal starali się wcielić w życie swoje złe plany i ukraść Pikachu. Obecni będą też członkowie innej organizacji przestępczej – Zespół Galactic. Zobaczymy też poznaną w dziesiątym sezonie (Diament i Perła) złodziejkę rzadkich Pokémonów – Łowczynię J.

W tym sezonie występują niewielkie zmiany w drużynach naszych bohaterów. Ash łapie Gible’a, Dawn natomiast zdobywa Cyndaquila, który wykluł się z jajka, które dostała od Lyry. Ewolucję przechodzą Staravia i Chimchar Asha, które zmieniają się w Staraptora i Monferno oraz Piloswine Dawn, który ewoluował w Mamoswine’a. Z drużyny dziewczyny odchodzi za to Ambipom. Chłopak natomiast zostawia swojego Gliscora na tymczasowy trening.

Ash pokonuje Byrona i Candice, dzięki czemu udaje mu się zdobyć kolejne odznaki. Dawn wygrywa Pokazy w Chocovine. Jamesowi z Zespołu R także udaje się wygrać Pokazy, w Lilypad. Wygraną wstążkę przekazuje jednak Jessie.

Czołówka #1

Czołówka #2