Diament i Perła

Season10_logo
Liczba odcinków: 51

Główny bohater, Ash Ketchum, wyrusza do nowego, nieznanego mu dotąd, regionu – Sinnoh, zabierając ze sobą tylko Pikachu i Aipom.

Wkrótce chłopak poznaje początkującą trenerkę Dawn, z którą idzie w podróż, a która planuje pójść w ślady swojej matki i zostać Super Koordynatorką. Razem z nimi przemierza Sinnoh przyjaciel Asha – Brock, który pragnie zostać najlepszym hodowcą Pokémonów oraz potrafi gotować pyszne dania. Pierwszym Kieszonkowym Stworkiem Dawn jest wodny Piplup. Niedługo dziewczyna rozpoczyna uczestnictwo w Pokazach Pokémon i zbieranie wstążek.

Rywalem Asha zostaje bezwzględny Paul, który pochodzi z miasta Veilstone dla którego liczą się tylko silne stworki. Podróżował on wcześniej po Kanto, Johto i Hoenn, uczestnicząc w ich Ligach, ale żadnej nie wygrał.

Na swojej drodze bohaterowie spotykają również Nando, czyli Pokémonowego Barda, który bierze udział zarówno w Pokazach Pokémon, jak i w walkach o odznaki. Poznają też Zoey, czyli koordynatorkę, która jest rywalką oraz została przyjaciółką Dawn, a także przyjaciela Dawn z dzieciństwa – Kenny’ego, który jest też jej rywalem w Pokazach. Jedną z wielu osób, które jeszcze poznają jest Cheryl, czyli łowczyni skarbów. W czasie podróży natykają się nawet na wnuka profesora Oaka – Gary’ego.

Na terenie tego regionu działa tajemnicza organizacja przestępcza Team Galactic. Do Sinnoh przybywa także Zespół R, który jak zwykle próbuje wykraść Pikachu i knuje niecne plany. Poznamy także Łowczyni J, która dla pieniędzy kradnie rzadkie Pokémony i jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię.

Ash, Brock, Dawn i Paul wzięli także udział w zawodach w mieście Hearthome, w których Ash i Paul wygrali, zdobywając Kojące Dzwonki.

Bohaterowie spotykają wiele nowych Pokémonów. Ash łapie Turtwiga, Chimchara i Starly’ego, który ewoluuje w Staravię. Brock zdobywa Croagunka i Happiny, która wykluła się z jajka, które wygrał w konkursie, a także Sudowoodo, który wyewoluował z jego Bonsly’ego. Do drużyny Dawn dołączają natomiast Buneary, Pachirisu oraz Buizel. James z Zespołu R odzyskuje swojego Carnivine, którego zdobył jako mały chłopiec.

Ash zdobywa dwie odznaki, pokonując Roarka i Gardenię, zaś Dawn wygrywa Pokazy we Floaroma.

Czołówka