Czerń i Biel

Season_14_logoLiczba odcinków: 48

W nowej serii rozpoczyna się zupełnie nowa przygoda naszego głównego bohatera – Asha Ketchuma oraz jego pierwszego Pokémona – elektrycznej myszy – Pikachu w regionie, jakim jest Unova. Ich świeża, wspólna podróż rozpoczyna się od wyjazdu głównego bohatera z mamą, Delią i profesorem Oakiem na konferencję do tego niezbadanego dotąd przez chłopaka regionu. Już w pierwszym odcinku pojawi się legendarny Zekrom.

Pierwszy z trzech sezonów mających miejsce w tym regionie obejmuje podróż z Nuvemy do Nimbasy. W trakcie podróży do Asha dołączają nowi przyjaciele – pochodząca z Wioski Smoków miłośniczka stworków typu smoczego – Iris, która podróżuje ze swoim Axew oraz Cilan, który razem z dwoma braćmi – Chilim i Cressem – jest liderem w sali w Striatonie. Później dowiadujemy się, że Pokémonem Cilana jest Pansage.
Nasi znajomi kryminaliści – Zespół R także, według polecenia Giovanniego, rozpoczynają działalność przestępczą w tymże miejscu.

Główny bohater poznaje fotografa Tripa, który zostaje jego największym rywalem w tym regionie. Starterem przeciwnika Asha jest Snivy. Trójka przyjaciół spotka też roztrzepaną Biancę, która zostaje jednym z rywali Ketchuma.
Podczas podróży do naszych bohaterów dołącza sporo Kieszonkowych Stworków. Ash zdobywa Pidove, która następnie ewoluuje w Tranquill, Oshawotta, Tepiga, Snivy, Scraggy’iego, Sewaddle’a, który zmienił się w Swadloona, a także Palpitoada i Roggenrola. Iris łapie Emolgę, dowiadujemy się też, że ma Drilbura, który na naszych oczach zmieni się w Excadrilla. Cilan natomiast zdobywa Dweeble’a i Stunfiska. Jessie i James z Zespołu R także zyskują nowe stworki, a są to odpowiednio Woobat i Yamask.

Ash, tak jak i w poprzednich seriach, postanawia wziąć udział w Lidze Pokémon, w tym przypadku – Lidze Unovy. W tym sezonie zdobywa trzy odznaki, które zgromadził pokonując Chiliego i Cilana, a także Lenorę i Burgha.

Opening

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj