Battle Frontier

Battle_Frontier_logoLiczba odcinków: 47

Ten sezon obejmuje przygody Asha, May, Brocka i Maxa z Safranii do Alabastii.
Brock i Ash biorą udział w swoich pierwszych Pokazach Pokémon. Nasi przyjaciele spotykają Solanę, która pełni funkcję Strażnika Pokémon. Towarzyszyła im, gdy próbowali pomóc rannemu Celebi, a następnie w trakcie spotkania z Deoxysem.

Zespół R tradycyjnie już będzie przewijał się w trakcie podróży. Będziemy mogli ponownie zobaczyć znajome stworki takie jak Charizard, Squirtle i Bulbasaur. Bohaterowie zdobywają kilka nowych Pokémonów, tj. Aipom Asha, Bonsly Brocka, Eevee May. James z Zespołu R natomiast łapie Mime Jr. Zobaczymy też kilka ewolucji: Mudkip i Onix Brocka zmienią się w Marshtompa i Steelixa, Phanpy i Grovyle Asha kolejno w Donphana i Sceptile’a, a Combusken May w Blazikena.

Ash zdobywa sześć symboli Kanto Battle Frontier, pokonując Gretę, Tuckera, Lucy, Spensera, Anabel i Brandona, ale rezygnuje z zostania Frontier Brainem. May wygrywa jej cztery ostatnie Pokazy Pokémon w Silver Town, na Chrysanthemum Island, w Gardenia Town, Mulberry City i Terracotta Town, a także bierze udział w Wielkim Festiwalu Kanto na Błękitnym Wzgórzu, kończąc go w najlepszej czwórce po pokonaniu Harleya i Drew, przegrywając z Solidad.

W końcu Ash wyrusza do Sinnoh (tylko ze swoim Pikachu i Aipomem), a May do Johto, aby brać tam udział w Pokazach Pokémon. Max natomiast wraca do Petalburga, a Brock do Marmorii.

Czołówka