Niantic poinformowało, że rozpoczyna się proces aktualizacji gry Pokémon GO do wersji 0.79.2 zawierającą poprawki błędów – lecz nie tylko!

Trzecia generacja

W pliku .APK odkryto, że zostały zaimplementowane dźwięki Pokémonów z III generacji! Wszystkie do numeru #386, czyli Deoxysa.W kodzie pojawiły się nowe funkcje:

  • BADGE_POKEDEX_ENTRIES_GEN3 – tak jak w przypadku Pokémonów z Kanto i Johto, dostaniemy odznakę Pokémonów, która pokaże nam ile zdobyliśmy Pokémonów z regionu Hoenn.
  • HALLOWEEN_2017 – kod odpowiedzialny za tego roczny event Halloweenowy – metadane wskazują, że podczas trwania wydarzenia, możemy spotkać specjalne Pokémony np. w kostiumach (w stylu Pikachu z czapką)
  • mapHalloweenNightMusic – wreszcie pojawi się nowa muzyka. Będzie ją można usłyszeć w Halloween w nocy i wzorowana jest na dosyć przerażającej melodii z miasta Lavender.

Dodatkowo, wiemy jak będzie wyglądał ekran ładowania gry podczas trwania eventu.

Widzimy na nim prócz znanych juz nam Pokémonów – Pokémony duchy z regionu Hoenn. Wyliczając od lewej: Dusclops, Shuppet, Banette, Duskull i Sableye.

Warto zwrócić uwagę na czapkę trenera – jest ona stylizowana na Mimikyu (Pokémona z 7 generacji). Być możliwe to będzie kolejny eventowy “ciuszek” dostępny dla wszystkich z okazji Halloween.

 

Co poza tym w aktualizacji?

Prócz rzeczy związanych z trzecią generacją zmodyfikowane zostały inne:

Poprawki w Raid Lobby
Zmodyfikowane niektóre linie kodu dotyczące błędów pojawiających się w Lobby podczas raidów.

Powiadomienia o anulowanych EX Raidach
Niedawno Eksluzywne Raidy zostały odwołane niemalże w ostatniej chwili ze względu na skargi na miejscach, w których mogłyby się one odbyć – chodzi tutaj o amerykański cmentarz. Teraz w przypadku odwołania na telefonie pojawi się powiadomienie.

Nowe funkcje AR?
Nie wiemy na tę chwilę o co dokładnie chodzi, lecz ma to związek prawdopobnie z nowymi funkcjami rozszerzonej rzeczywistowiści oferowanej przez nową bibliotekę ARKit od Apple.

Aplikacje z czarnej listy – zabezpieczenie
Dodanie funkcji ma pomóc w walce z aplikacjami pozorującymi lokacje (Fake/Fly GPS itd.)

 

Plik .APK jest dostępny już na APKMirror.

Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Student informatyki. Fan muzyki post-hardcorowej.

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź